AlbStyle.Tk

By BeSi
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 NASAWorld Wind 1.4.0

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeSi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 135
Join date : 21/04/2009
Age : 28
Location : Albania/Tropoje

MesazhTitulli: NASAWorld Wind 1.4.0   Fri Apr 24, 2009 9:16 am

Wind Botërore është zhvilluar në NASA Ames Research Center nga Kris maksvel, Randy Kim, Tom Gaskins, Frank Kuehnel dhe menaxher i projektit Patrik Hogan.
3D Engine
World Wind lejon çdo përdorues të zoom nga sateliti lartësi në ndonjë vend të Tokës, leveraging lartë rezolutë LandSat imazhet SRTM lartësi mbi nivelin e detit dhe të dhënave të përjetojnë në Tokë visually rich 3D, ashtu si në qoftë se ata ishin vërtet atje.
Fokusi ishte e veçantë e hedhur në lehtësimin e të përdorshmërisë mënyrë që njerëzit të të gjitha moshave mund të gëzojnë Wind Botërore. Të gjithë duhet të kontrollit Wind Botërore është një dy mouse button. Udhëzon në rrugë të drejtë dhe karakteristika të tjera shtesë mund te arrihen edhe pse një simplified menu. Navigation është automatizuar me klikimeve vetme e një mouse, si dhe aftësinë për të shkruani në çdo vend dhe në të, automatikisht zoom.
Toka e shtuna 7

Duke përdorur Botërore Wind, ju mund të vazhdojë të kaluarën zoom Blue mermer dhe nxirrte tejet të hollësishme seamless mozaikun e LandSat 7 dhënave.
LandSat 7 është një koleksion i imazheve nga 1999-2003 në një nga 15 m pixel rezolutë. Ai përfshin color bende të tjera të tilla si infrakuqe spektrit. Përdoruesit do të jetë në gjendje të shfletoni këto vë ndryshme si ato të bëhen të disponueshme. Çdo ndryshim dhe automatikisht përditësime janë trashëguar nga Wind Botërore.
LandSat 7 rezoluta e bën të mundur për të parë qytetin tuaj, lagje, apo pikë referimesh në afërsi tuaj. Duke parë të gjithë globin si kjo e vë në kontekstin e botës me të dhëna të sakta scientifically.

I plotë i të dhënave të vëna LandSat 7 është shumë e madhe për të përshtatet për një makinë të vetme në mënyrë Botërore Wind downloads vetëm atë që ju shohin dhe dyqane kompresuar një kopje në kompjuterin tuaj për më vonë e shikimit..

easy-share.com/1904138892...dWind1.4.0.rar
OSE
rapidshare.com/files/21212726...dWind1.4.0.rar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbStyle.Tk
 
NASAWorld Wind 1.4.0
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbStyle.Tk  :: Argetim :: Arkiva :: Programe-
Kërce tek: