AlbStyle.Tk

By BeSi
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Poezi - Enigma

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeSi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 135
Join date : 21/04/2009
Age : 28
Location : Albania/Tropoje

MesazhTitulli: Poezi - Enigma   Thu Apr 23, 2009 10:17 pm

Ne mbremje kur ra muzgu nje te puthur i dha e perkedheli leht dhe me ngadal i tha:cdo te beje e dashur sikur nje tjeter te mar do qaja me lot per dashurin e par,po sikur e dashur un te mos jetoj ateher do vi dhe un me ty ne var te roj.kaluan disa koh dashuria u harua ai e la vajzen me nje tjeter u martua,qau ajo vajz dhe qielli qau shkrepi nje rufe ne mes nje zemer ndau.per ta haruar ate vajza u largu shkoi diku larg atje u martua,nje dit tek po qendiste televizori njoftoi nje aksident kish ndodhur fotografin tregoi.ajo e njohu ate dhe gishtin cpoi qau e bertiti koken me se coi.rinte shtrir ne shtrat as hante as pinte ju tha trupi fare gjumi me se zinte.nenen qe kish larg ajo pran e donte donte qe ta shihte dicka ti tregonte,pas dy dit rug nen e dhimbshur erdhi,erdhi ju ul pran lotet lum i derdhi,nena ime e dashur dy fjal kam per ti then te lutem me degjo amanet kam per ti len:atje ne qytet dy muaj me par eshte ber nje aksident ka vdekur nje djal te lutem pran tij me beni nje var i kam dhen fjalen koh me par.te lutem nen te lutem e me sfoli dot dora u rezua syt i ndriten lot.pastaj nen e dhimbshur me vete e ka mar me cermoni te madhe e coi ne var,vari i saj i art kishte nje te ri ne njerin ajo ne tjetrin ai,dy varet e rinj me pas u vjeteruan i mbuloi bari me token u rafshuan.vertet ata te dy u treten dhe u shuan po historin e tyre njerzit se haruan ate brez pas brezi ate e trasheguan per ta lexuar ata qe jan te DASHURUAR.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbStyle.Tk
 
Poezi - Enigma
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbStyle.Tk  :: Argetim :: Poezi-
Kërce tek: