AlbStyle.Tk

By BeSi
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Bledar Aliaj - Trishtimi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeSi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 135
Join date : 21/04/2009
Age : 28
Location : Albania/Tropoje

MesazhTitulli: Bledar Aliaj - Trishtimi   Thu Apr 23, 2009 10:28 pm

Sa tirishtuar jam kete nate,
Veç dua te qaj e te bertas,
Klithmat qe i kam ne koke,
Dua ti shkul e ti bej cope.

Jehone e nje kembane degjoj,
Ku vdekjen brutale vdekja e ftoi,
Eja me merr moj vdekje tani,
Si vesa e vres eja tek une ti.

Truri me eshte mpiksur gjithandej,
E rrugedalje me une nuk po gjej,
Ne labirinte te errta po heci dhe do te hec,
dhe me ty e dashur, rrugen e drites une atje une do ta pres.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbStyle.Tk
 
Bledar Aliaj - Trishtimi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbStyle.Tk  :: Argetim :: Poezi-
Kërce tek: