AlbStyle.Tk

By BeSi
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Poezi - Dashurie

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeSi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 135
Join date : 21/04/2009
Age : 28
Location : Albania/Tropoje

MesazhTitulli: Poezi - Dashurie   Thu Apr 23, 2009 10:35 pm

Hape zemrën të hyj mbrenda
mbylle shpejt se u qmenda
dora shkruan zemra ndikon
ktheje letrën nese mendon

Ndëgjo zemrën time
po të thotë të vërtetën
se për ty jam gati
ta japë edhe jetën

Me pare e pa pare
du një vajz shqiptare
se parët i kamë vetë
atëhere jamë mbret

Hape zemrën dhe vajto
hape dritarën dhe shiqo
hape letrën dhe lexo
të kamë në zemër mos harro

Malli për ty zemrën ma kalli
eja te unë një puthje ta fali
puthja ime e ëmbël si qershi
kur të më puthish mua
e kupton fjalën dashuri

Moa qaj zemra ime
s’dua ti shohë sytë me lotë
ti me pate në dorën tande
po nuk dite mem mbajt

Në kalendar ditët si shoh
unë vdes e ti jeto
si nuk frigohesh prej perendisë
ka me të mallku zjarri dashuris

Dashuria është akullore
që zemrën ta freskon
por është edhe zjarr
që zemrën ta pervlon

Nëse ndahem nga ti
do të qaj ditë e natë
do ta mallkoj nanën
që me lindi pa fatë

Buzët ti afrova
zemrën ta dhurova
e di qe s’gabova
që në ty u dashurova

Do të puthi ëmbël
që gjatë të më kujtosh
nëse ndonjë herë largohesh
përsëri të më kërkosh

Ti më bën akull
ti më bën zjarr
ti po më mbyt
ti po më ngjall

Kur bisedoj me të dashurën
krejt i harrojë
pa ty nuk vdes
as s’mund të jetoj

Në këtë natë të qetë
fryen një erë e lehtë
e kujtoj të dashurën
por në zemër me vretë

Pse të dua kaq shumë
unë as vetë se di
ndoshta me kanë dehur
puthjet qe mi dhurove ti

Zemra po më qanë
shpirti po vajton
se larg Drenocit
Burimi po jeton

As tigri as luani
as deti as oqeani
as Drenoci në përgjithësi
nuk mund të me ndajn nga ti

Dashuria është detë
e ç’do kush mund të zhytet
por ai qe s’din te notoj
edhe mund të zhytet

Shyqyr që shkove
e qafen e thefsh
syt mos ti pafsha
e kurrë mos u kthefsh

Të dua të dua
deri sa të vdes
sa më do ti mua
përgjigjen e pres?

ç’ka donë me të thanë
ç’ka donë me të tregu
ç’ka donë më tepër
se fjalën të du

Dashuria fillon me puthje
e mbaron me lotë
ai që e ka provu
më nuk e duron dot

Nëse ke sy shiqom
nëse ke vesh ndëgjom
nëse ke shpirt sherom
nëse ke zemër dashurom

Fjala është fjalë
besa është besë
mos mendoni vajza
se dashuria është interes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbStyle.Tk
 
Poezi - Dashurie
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbStyle.Tk  :: Argetim :: Poezi-
Kërce tek: