AlbStyle.Tk

By BeSi
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Visare Barjaktari - Cfare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeSi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 135
Join date : 21/04/2009
Age : 28
Location : Albania/Tropoje

MesazhTitulli: Visare Barjaktari - Cfare   Thu Apr 23, 2009 10:42 pm

Per here te pare pata nevoje
per vetmi
Sigurisht se vetmia eshte miku i vetem
qe s’me tradheton
Atehere kur e tere bota
me braktis.
Nuk jam feniks, une nuk rilindem.
Per inat akrepat e ores
ecnin mbrapa
dhe me derguan ne nje kohe te pakohe.
Urrej gjithçka.
Yjet me shikojne si nje astronaut
me eksperimente te deshtuara.

Nje rrethoje bera
perreth Komedise Hyjnore te Dantes
duke shpresuar Rrugen e Mendafshte
e duke shkelur ne krim
per te perfunduar ne ndeshkim
per krimin e bere te Dostojevskit.

Per mua gjithçka e limituar.
Madje edhe vet jeta.

Çfare kam mekatuar valle?
Apo jam i tepert ne kete bote?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbStyle.Tk
 
Visare Barjaktari - Cfare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbStyle.Tk  :: Argetim :: Poezi-
Kërce tek: