AlbStyle.Tk

By BeSi
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Martesa Me Shkuesin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeSi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 135
Join date : 21/04/2009
Age : 28
Location : Albania/Tropoje

MesazhTitulli: Martesa Me Shkuesin   Thu Apr 23, 2009 11:15 pm

Para 100 vjeteve martesat jan ba pa u pa djali me vajzen dhe kishin mbetur me shtepi nje djal qe i vinte era kembeve dhe nji vajze qe vinte era gojes.shkusat ne ate koh i kan gjuajtur keto raste per me fitu 10 napolona dhe shkon te djali e i thot te kam gjet nuse vetem se naten e pare mos i hek corapet .mir i thot djali.shkusi shkon te vajza e i thot te kam gjet burr vetem ke kujdes naten e pare mos fol asnje fjale se po e kupton burri e po na prishet martesa.mir i thot vajza.maron dasma dhe cifti shkon ne dhome por dhandri kishte pi shum dhe donte vetem me fjet por burri eshte burr dhe nuk i m,err parasysh fjalet e shkusit dhe i heq corapet.masi e zen gjumi burrin nusja nuk po munte me e duru eren e corapeve dhe i merr e ven ne dritare.cohet burri ne mjes dhe sheh se ca kishte ba e fillon tu kerku corapet por nuk i gjen dhe pyt nusen ku jan corapet nusja nuk flet.fol moj ku jan se te vrava nusja prap nuk flet ky merr pushken dhe i thot fol ku jan.nuses i hyn frika dhe i thot jane ne dritare burri e degjon eren e keqe dhe i thot pse sthu moj gru se i paske hanger ti corapet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbStyle.Tk
 
Martesa Me Shkuesin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbStyle.Tk  :: Argetim :: Barcaleta-
Kërce tek: