AlbStyle.Tk

By BeSi
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Alida - Sa Duhemi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeSi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 135
Join date : 21/04/2009
Age : 28
Location : Albania/Tropoje

MesazhTitulli: Alida - Sa Duhemi   Thu Apr 23, 2009 11:40 pm

Me terheq biseda shume paqesore
Te plotesoij shakate shume feminore
Une dua te jem me ty, nuk kam fjale te pershkruaj sa te dua ty
Edhe largesia ne vije ajrore
Nuk mund ta ndryshoj gjendjen shpirtrore,,
Dhe kur pas fjaleve kapemi, une e di se une e di shpirt sa duhemi..

Me terheq biseda shume paqesore
Te plotesoij shakate shume feminore
Une dua te jem me ty, nuk kam fjale te pershkruaj sa te dua ty
Edhe largesia ne vije ajrore
Nuk mund ta ndryshoj gjendjen shpirtrore,,
Dhe kur pas fjaleve kapemi, une e di se une e di shpirt sa duhemi..

Qe ta dish jo nuk dua tjeter
Ti me mban se une te mbaj ne zemer
Me pelqen dhe kur me kritikon
Kjo tregon me pak fjale se me don
Jemi dy edhe nuk ka me tjeter
Dashurine time po te shkruj ne leter
Je fryma ime qe me mbron,
Je mengjesi im qe me zgjon

Neve jo s’na kapin, le tu zgjojme inatin
Jo se kuptojne faktin… Se duhemi duhemi une dhe ti babe, duhemi duhemi ne te dy ok..
Leri le te flasin, jo nuk ua zgjasim,
zemrat s’mund ti ngasin se duhemi duhemi une dhe ti duhemi duhemi ne te dy

Me terheq biseda shume paqesore
Te plotesoij shakate shume feminore
Une dua te jem me ty, nuk kam fjale te pershkruaj sa te dua ty
Edhe largesia ne vije ajrore
Nuk mund ta ndryshoj gjendjen shpirtrore,,
Dhe kur pas fjaleve kapemi, une e di se une e di shpirt sa duhemi..

Me terheq biseda shume paqesore
Te plotesoij shakate shume feminore
Une dua te jem me ty, nuk kam fjale te pershkruaj sa te dua ty
Edhe largesia ne vije ajrore
Nuk mund ta ndryshoj gjendjen shpirtrore,,
Dhe kur pas fjaleve kapemi, une e di se une e di shpirt sa duhemi..

Qe ta dish jo nuk dua tjeter
Ti me mban se une te mbaj ne zemer
Me pelqen dhe kur me kritikon
Kjo tregon me pak fjale se me don
Se ti je e ardhmja ime neser
Me ben te harroj boten e vjeter
Ti je dita qe me shoqeron
Ti je nata me e mire qe kalon

Neve jo s’na kapin, le tu zgjojme inatin
Jo se kuptojne faktin… Se duhemi duhemi une dhe ti babe, duhemi duhemi ne te dy ok..
Leri le te flasin, jo nuk ua zgjasim,
zemrat s’mund ti ngasin se duhemi duhemi une dhe ti duhemi duhemi ne te dy

Me terheq biseda shume paqesore
Te plotesoij shakate shume feminore
Une dua te jem me ty, nuk kam fjale te pershkruaj sa te dua ty
Edhe largesia ne vije ajrore
Nuk mund ta ndryshoj gjendjen shpirtrore,,
Dhe kur pas fjaleve kapemi, une e di se une e di shpirt sa duhemi..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbStyle.Tk
 
Alida - Sa Duhemi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbStyle.Tk  :: Argetim :: Tekste Kengesh-
Kërce tek: