AlbStyle.Tk

By BeSi
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 E Klasa e Re Brabus !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeSi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 135
Join date : 21/04/2009
Age : 28
Location : Albania/Tropoje

MesazhTitulli: E Klasa e Re Brabus !   Thu Apr 23, 2009 11:47 pm

E klasa e re sapo ka dalë, e djemtë nga Brabus veçmë e kanë përgatitur versionin e vet.
Pasi që versioni AMG e Mercedesit të ri të klasës E do të vjen më pas, të gjithë vozitësit për të cilët E500 nuk është i shpejtë sa duhet, mund të blejnë versionin Brabus të këtij automjeti.

Si zakonisht, në të është motori V8 i modelit E500, por nga 5.5 është rritur në 6.1 litra. Po ashtu në gjendet edhe elektronika e re si dhe sistemi i ri i ajrosjes, prandaj fuqia prej 388 është rritur në 462 kuaj fuqi.

Shpejtësinë deri në 100 kilometra në orë e arrinë për 4.7 sekonda, derisa shpejtësia maksimale është 305 km/h.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbStyle.Tk
 
E Klasa e Re Brabus !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbStyle.Tk  :: Argetim :: Lajmet Online-
Kërce tek: