AlbStyle.Tk

By BeSi
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Edhe Gjermania Kunder Sherbimit YOUTUBE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeSi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 135
Join date : 21/04/2009
Age : 28
Location : Albania/Tropoje

MesazhTitulli: Edhe Gjermania Kunder Sherbimit YOUTUBE   Thu Apr 23, 2009 11:49 pm

Klipet muzikore të këngëtarëve të tyre të preferuar gjermanët nuk do të mund t’i shohin më në YouTube.
Filiali gjerman i shërbimit më të popullarizuar për shkëmbimin e video materialeve ka njoftuar se klipet janë bllokuar për shkak të mosmarrëveshjes me Shoqatën për mbrojtjen e të drejtave autoriale.

Zëdhënësi i YouTube pohon se nuk ka pasur mundësi tjera sepse Shoqata për mbrojtjen e të drejtave autoriale për çdo klikim në video klipin e paraqitur në YouTube ka kërkuar të paguhet nga një cent. "Në këtë mënyrë me çdo klikim do të ishim në humbje”, ka pohuar Henning Dorstewitz.

GEMA, që është shkurtesa për këtë shoqatë, ka paditur shërbimin YouTube se nuk po paraqesin të dhëna të sakta për klipet e paraqitura, dhe ka shtuar se nuk do të pranojë pagesën paushall, derisa nga YouTube përgjigjen se si GEMA nga ta kërkon pesëdhjetë herë më shumë para sesa Shoqata britanike për mbrojtjen e të drejtave autoriale. "Kjo është e papranueshme", ka thënë zëdhënësi i YouTube për Evropë, Patric Walker.

Klipet muzikore në YouTube në Gjermani deri më tani i kanë shikuar mbi 13 milionë përdorues në muaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbStyle.Tk
 
Edhe Gjermania Kunder Sherbimit YOUTUBE
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbStyle.Tk  :: Argetim :: Lajmet Online-
Kërce tek: