AlbStyle.Tk

By BeSi
 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Google CHROME Per %Linux

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeSi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 135
Join date : 21/04/2009
Age : 28
Location : Albania/Tropoje

MesazhTitulli: Google CHROME Per %Linux   Thu Apr 23, 2009 11:54 pm

Përveç punës beta versionet e Chrome 2.0, makina e kërkimit Google është duke punuar në sigurimin e versioneve paralele të shfletuesit, i cili ka për qëllim sistemin operativ Linux.

Emri zyrtar i kësaj makine kërkimi është "Chromium" dhe krejt çka dimë për të është se gjendet në procesin e zhvillimit.

Sipas zhvilluesve të cilët janë të njohur për zhvillimin e Chrome, ky motor kërkimi në shpërndarjen Ubuntu Linux punon po aq shpejt sa versioni më i fundit për Windows-in.

Megjithatë, çështja e fundit e versionit të Chrome për Linux, mbetet ende për tu përmirësuar duke pasur parasysh se disa gjëra ende nuk janë të përfunduara, siç janë baret për bookmark-tabs dhe kjo ende nuk është plotësisht funksionale. its / foto: farm4 /
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbStyle.Tk
 
Google CHROME Per %Linux
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
AlbStyle.Tk  :: Argetim :: Lajmet Online-
Kërce tek: